--- START --- AKTUALNOSCI --- KONTAKT ---

2010-10-01Naprawa lodówek, chłodziarek, zamrażarek

Nasz serwis oferuję kompleksowy seriws i naprawę wszelkiego rodzaju lodówek, chłodziarek, lad chłodniczych, zamrażarek...

Serwis naprawa lodówki Trójmiasto
2010-09-18Praca doktorska o Pralce

Wygląd pralki automatycznej pozostaje niezmieniony mniej więcej od 50 lat: białe pudło z otworem pośrodku na wysokości ok. 60 cm od podłogi. Taka budowa jest niestety mało ergonomiczna i sprawia, że starsze osoby często mają poważne trudności z samodzielnym robieniem prania w domu.

Według holenderskiej doktorantki Nicole Busch, problem ten można usunąć przy pomocy niewielkich modyfikacji kształtu pralki. Wypożyczalnia samochodów sprawdziła się i podczas eksperymentów laboratoryjnych Busch ustaliła najważniejsze wymogi, jakie powinna spełniać dobra i ergonomiczna pralka: otwór do ładowania prania powinien znajdować się na wysokości 100-105 cm nad podłogą, bęben pralki powinien być nachylony pod kątem 30 stopni od poziomu, zaś blisko otworu powinno się znajdować specjalne oparcie na kosz, z którego ładowane są do pralki brudne rzeczy. W ramach swojej pracy doktorskiej Busch analizowała również rozmaite style prania w różnych zakątkach świata dowodząc, że nie istnieje coś takiego jak globalny styl robienia prania.


Naprawa i serwis lodówek Sopot
2010-09-01Pyton w Pralce

Mieszkanka amerykańskiego stanu Maine przeżyła szok, gdy nagle pranie, które wyjmowała z pralki, zaczęło się ruszać i z bębna wysunęła się głowa olbrzymiego węża.

Przerażona kobieta nie straciła głowy, błyskawicznie zamknęła pralkę i wezwała na pomoc służby ochrony zwierząt. Po ich przybyciu okazało się, że w pralce pani Mary Ranger zadomowił się 2,5-metrowy pyton.

Zdaniem ratowników, wielki gad prawdopodobnie wszedł do pralki rurami kanalizacyjnymi. Został usunięty i przewieziony do schroniska dla zwierząt. Nie ustalono, skąd pochodził.
Pani Ranger zrelacjonowała historię miejscowej telewizji - jak zaznaczyła, od dnia znalezienia pytona uważnie sprawdza pralkę przed, po i nawet w trakcie cyklu prania, obawiając się podobnych niespodzianek.


Naprawa Pralki w Gdańsku
2010-08-20HISTORIA PRALKI

Urządzenie do prania. Pierwszą pralkę zbudował J. King w 1851 roku. Działała ona na parę, a zasada tej pralki znacznie odbiegała od naśladowania ręcznych czynności. Została ona zaprezentowana na Wystawie Światowej w Londynie pod nazwą MacAlpine. Sprzęt napędzany prądem elektrycznym zaczęto konstruować dopiero w 1899 roku, kiedy wynaleziono silnik elektryczny. Jedną z pierwszych była pralka z bębnem z emaliowanego drewna zbudowana w 1907 roku przez Alvę Fishera. Przez lata pojawiały się różne rozwiązania konstrukcyjne: poziome lub pionowe ustawienie bębna, zmienna liczba obrotów, itp. Z czasem pralki półautomatyczne zostały wyparte przez automatyczne. Maszyna z 1934 roku sama regulowała temperaturę, dozowała proszek i płukała.

W 1937 roku w USA zbudowano pierwszą pralkę automatyczną (programowaną), która sama wykonywała czynności: prania, płukania, odwirowania. Ponadto miała ona możliwość czasowego zaprogramowania czynności, ustawienia temperatury wody czy szybkości obrotów. Pierwszą polską pralkę automatyczną wyprodukowała w latach siedemdziesiątych firma ,,Polar" z Wrocławia.


Serwis pralek Gdynia
2010-08-12Niezawodne pralki

Świat w niej już nie wiruje? Zleć to nam!
Naprawiamy pralki małe i duże... na terenie trójmiasta i okolic Wynajem samochodów

Serwis pralek z Trójmiasta
2010-07-24NAPRAWA LODÓWEK

Potrzebujesz nowej zamrażarki?

Naprawa chłodziarek trójmiasto
2010-07-01Naprawiamy lodówki i pralki

Oferujemy dojazdowy serwis lodówek i pralek.
Zapraszamy serdecznie!

Naprawiamy Chłodziarki w Trójmieście
2010-06-02PORADA 6

Oczyszczaj regularnie wymienniki ciepła znajdujące się na tylnej ściance lodówki.

Serwis lodówki Trójmiasto
2010-05-14PORADA 5

Zapewnij odpowiednią wentylację w kuchni - nie zatykaj otworów wentylacyjnych ze względów bezpieczeństwa (związanych z użytkowaniem gazu, przy którego spalaniu wydzielają się niebezpieczne związki) oraz właśnie ekonomicznych.

Naprawa lodówki Sopot
2010-05-01PORADA 4

Ustaw lodówkę w pozycji poziomej lub nieznacznie odchylonej do tyłu, korzystając z regulowanych nóżek - zapewni to samoczynne (grawitacyjne) zamykanie się drzwi lodówki.

Naprawa lodówki Gdańsk
2010-04-18PORADA 3

Ustaw lodówkę w takiej odległości (ok. 5 cm) od ściany, aby zapewnić odpowiednie wentylowanie i oddawanie ciepła z wymienników (kratki z tyłu lodówki).

Naprawa lodówek Trójmiasto
2010-04-08PORADA 2

Unikaj również ustawienia lodówki w miejscu bezpośrednio nasłonecznionym.

Serwis lodówki Trójmiasto
2010-04-01PORADA 1

Nie ustawiaj lodówki w pobliżu źródeł ciepła - grzejników, piecyków, kuchenek i innych urządzeń wydzielających ciepło, - obniżenie o jeden stopień temperatury otoczenia pozwala zaoszczędzić około 6% energii, dlatego gdy to możliwe ustaw lodówkę w nieogrzewanym pomieszczeniu (sprawdź jej klasę klimatyczną) lub w pobliżu otworów wentylacyjnych

Naprawa lodówki Trójmiasto
2010-02-25Serwis zamrażarek, chłodziarek, lodówek...

Przestała chłodzić? Zadzwoń do Nas i umów się na wizytę! Naprawiamy na miejscu. Szybko i profesjonalnie!

Kliknij:
KONTAKT

Serwis lodówek w Sopocie
2010-02-14Walentynki

Wszystkim zakochanym życzymy miłości na całe życie.
Z powodu gorącej atmosfery dzisiaj lodówek nie naprawiamy!

Dopiero jutro zawieje chłodem...

Naprawa i serwis lodówek Gdynia
2010-01-19CIEKAWOSTKAA

Naukowcy z Krajowego Instytutu Standaryzacji i Technologii USA Przy Ośrodku Badań Neutronów w Gettysburgu uzyskali stop, który może znacznie udoskonalić niektóre urządzenia gospodarstwa domowego. Szczególne nadzieje dotyczą lodówek i klimatyzatorów.

Oczekuje się zwłaszcza, że przy pomocy nowego materiału będą zbudowane mniejsze rozmiarami, oszczędniejsze oraz cichsze lodówki i klimatyzatory. W tym celu badacze zaproponowali wykorzystywanie w produkcji urządzeń chłodniczych magnesów i magnetycznych materiałów z efektem magnetokalorycznym (EMK), a nie powszechnie stosowaną obecnie metodę kompresji gazowej.

Naprawa Lodówek w Gdańsku
2010-01-08Planujesz kupić lodówkę??

Jeżeli planujesz kupić nową lodówkę, te kilka porad jak dobrze wybrać i nie przepłacić na pewno Ci się przydadzą:

Jak wybrać lodówkę
Porównywarka cen lodówek Wynajem samochodów

Serwis lodówek Gdynia
2009-12-24Boże Narodzenie

Wesołych Świąt!
Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku życzy Serwis Lodówek Trójmiasto

Serwis Lodówek z Trójmiasta
2009-12-06Mikołajki - Nowa lodówka?

Życzymy Państwu aby mikołajkowy prezent nie zmieścił się w Waszych butach!
Miejmy nadzieję, że z nowo zakupioną lodówką spotkamy się za dobry kilka lat :)

Serwis lodówek z Pomorza
2009-11-25HISTORIA LODÓWEK

W dzisiejszych czasach w każdym domu znajduje się lodówka, dzięki której przechowywane pożywienie długo zachowuje świeżość. Ludzie wiedzieli już od dawna, że chłodne otoczenie sprzyja konserwacji żywności. Ale do końca XIX wieku tylko zamożni mogli pozwolić sobie na korzystanie z dobrodziejstw specjalnie w tym celu budowanych lodowni. Większość ludzi mogła liczyć jedynie na chłodną spiżarnię.

W 1834 roku pracujący w Anglii Amerykanin, Jacob Perkins, dokonał odkrycia, które doprowadziło do rozwoju chłodnictwa. Zauważył on, że niektóre płyny, parując, powodują schładzanie. Chcąc zademonstrować istotę tego zjawiska, Perkins poprosił grupę mechaników, by skonstruowali działający model urządzenia chłodniczego. Pewnego dnia maszyna ta wytworzyła nieco lodu. Mechanicy byli tak podekscytowani, że wzięli lód ze sobą, wskoczyli do taksówki i popędzili do mieszkania Perkinsa, aby mu go pokazać. Będący już wówczas w podeszłym wieku Perkins nie zdołał doprowadzić do urynkowienia swojego wynalazku. Tym, który to uczynił, był szkocki drukarz mieszkający w Australii, John Harrison. Odkrył on efekt schładzania prawdopodobnie niezależnie od Perkinsa. Używając eteru do czyszczenia metalowych płytek z czcionkami, odkrył pewnego dnia jego chłodzące właściwości. W 1862 roku w sprzedaży pojawiły się pierwsze lodówki Harrisona. Założył on również instalację chłodzącą w browarze Bendigo w stanie Wiktoria.

Naprawa chłodziarek trójmiasto
2009-11-22Aktualizacja

Do strony Naprawa Lodówek dodaliśmy dwie nowe zakładki AKTUALNOŚCI i KONTAKT.
W aktualnościach, raz na jakiś czas będziemy dodawać nowe informacje.

Naprawa lodówek Trójmiasto